Alanya Tekne Turu

tekne turları

Alanya‘ya gelipte tekne turuyla gezmemek olmaz. Tekne turlarında genellikle her şey dahil seçenekleri bulunmaktadır tekne turu sabah saat 9 ile 10 arasında limandan kalkıp Alanya kalesi etrafında; Büyük iskele, Kızılkule, Tersane, Tophane, Korsanlar Mağarası, Aşıklar Mağarası, Fosforlu Mağarası ve Ulaş plajı bölge civarında gezdirirler. Tersane, Kleopatra, Yat Limanı ve Ulaş açıklarında yüzme molası verirler. 

Öğlen zamanında yemek ve gün süresince sınırsız alkolsüz meşrubat veren veren Alanya tekne turları öğleden sonrada animasyon ve köpük partileri ile eğlenceyi en üst düzeye çıkarmaktadır.

Tekne turları geceleri de parti turları düzenlemektedirler. Alanya‘yı gece vakitlerinde eşsiz ışıklarıyla birlikte  çalgı ve müzikler eşliğinde seyredebilirsiniz. 

Alanya’da tekne turları mayıs ayında başlar eylül ayı sonuna kadar devam eder. Alanya tekne turları Alanya’da en çok ilgi gören gezi turlarından biridir.

Korsanlar Mağarası

korsanlar magarası

Eğer tekneniz büyükse içeri girme talihiniz yoktur. Tekneniz küçükse içeri girme İmkanını ilgiyle sağladıktan sonra genişçe bir salon görünümündeki bu mağaranın tavanı yaklaşıl 7/8 m. yüksekliğindedir. İsteyen tekneden inip bu mağara içerisinde gezin­ti yapabildiği gibi yazın sıcak günlerinde serinlemek isteyenler otu­rup dinlenebilirler de. Eskilerde burası korsanların ganimet deposu olarak kullanılırmış.

Aşıklar Mağarası

asiklar magarası

Bu mağaraya tekneyle girme imkanınız yoktur. Deniz suyu arasında yaklaşık 3/4 m. yükseklik vardır. Bu tünel içindeki yolculuğunuz alaca karanlık bir bölge de aşağı yukarı 50 – 60 m. sürecektir.

Fosforlu Mağara

fosforlu magara

Bu mağaraya da ufak teknelerle girmek mümkündür. Tekneyle mağara içine girdiğinizde adı gibi suyun içinde çok enteresan fosforlu ışık oyunlarıyla karşılaşırsınız. Hele ki bu mağaraya ikindi vakti girerseniz fosforlu mağaranın görüntüsü bir başka olacaktır. Bu mağaranın önünde yüzebilir serin suyunun tadını çıkarabilirsiniz.


Alanya Tekne Turu Resimleri