Alanya Çarşısı

alanya çarşısı

Alanya‘ya gelip çarşısında gezmemek olmaz. Alanya‘nın çarşısı ve pazar yerleri oldukça zengindir. Her kitleye ve insana hitap eden pazarları, caddeleri bulunmaktadır.

Öncelikle çarşısını gezmek için İskele Caddesi’nden başlayabilirsiniz, Daha sonrasında Cuma Pazarı ve civarında bulunan gerek butik ve gerekse antikacıları ziyaret edip Alanya’dan hatıra bıracak bir hediyeler alabilirsiniz.

alanya çarşısı


Alanya’da Gezilecek Yerler

alanya gezilecek yerlerÖncelikle gezintinize Alanya LimanıKeykubat Plajı ya da tekne turuyla Cilvarda Burnu‘ndan başlayabilirsiniz.

Safari yolculuğuyla veya özel aracınızla Alanya Kalesi‘ne çıktığınız zaman kalenin muhteşem yapısı sizi büyüleyecektir.

Kızılkule‘yi gezmeden en üst katına çıkarak manzarayı seyretmeden gezinizde kulede açılan sergileri izlemeden Alanya’dan ayrılmayın. Tersane ve Tophane’yi de es geçmeyin. Sonra dilerseniz küçük ama denizin dibinde tarihi bir yapıya sahip olan Halk Plajı’nda denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ortalık aydınlandığında Damlataş Mağarası’nı ziyaret edebilir Kleopatra plajında yürüyüş hatta spor yapabilir ya da eşsiz plajında şezlonga uzanıp güneşlenebilirsiniz.

Sıcak biraz ferahlamak isterseniz havalarda çayın  serin suları üzerine kurulmuş olan turistik işletmelerinde yani gerek Alara Çayı gerekse Dim Çayı üzerinde kurulu Dim Barajının hemen altından başlayarak aşağılara kadar uzanan bölgede, çay kenarında veya çeşitli piknik alanlarında, restaurantlarda, çay bahçelerinde dinlenebilirsiniz. Baktınız ki biraz şehirden uzaklaşıp kafa dinlemenin zamanı gelmiş o zaman Alanya Seyir Terası tam size göre bir yer Alanya’yı kuşbakışı seyredebilir, hatta piknik tüpünüzü alıp piknik bile yapabilirsiniz. (Detaylı Bilgi İçin Tıklayın)


Alanya’da Oteller

7 yıldızlı otelAntalya’nın gözde ilçesi olan Alanya ilkbahar aylarında oldukça yoğun bir sezon geçirmektedir.

Tatilinizi geciktirirseniz, otellerde ve pansiyonlarda ya da diğer alternatiflerde istediğiniz tarihlerde rezervasyon ayırtamayabilirsiniz. Otel ararken kültür ve spor etkinlikleri sağlayan otelleri tercih edebilir Dim Çayı  gibi yerlerde rafting keyfi yaşayabilir, Safari turlarıyla şehri turlayabilir hatta şehrin olmazsa olmazı tekne turlarına katılabilirsiniz. Daha sakin bir mekan arayışında iseniz seçeneğiniz aynı orantıda çok fazla diyebiliriz, Ancak bunu önceden belirlemeniz önerilir.

Uzun süredir Alanya’da bir tatil planınız var ise çok zaman kaybetmeden otelinizi ayırtmalısınız. Aksi takdirde Nisan ve Mayıs aylarının sonlarına doğru tur şirketleri tarafından sağlanan anlaşmalar nedeniyle tatilinizi ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Öncelikle otel aramaya şehir merkezinin batı güzergahında yer alan 40 kilometrelik karayolunda Konaklı, Türkler, Avsallar, İncekum gibi küçük beldeler bulunmaktadır. Bu bölgelerde ki denize sıfır kumsal ile iç içe olan otel fırsatlarını değerlendirerek başlayabilirsiniz. (Detaylı Bilgi İçin Tıklayın)