Alanya Seyir Terası

Alanya terası

Alanya Seyir Terası Hakkında

Alanya seyir terası  655 metre yükseklikte olup Alanya’nın merkezinden 3,5-4 Kilometre uzaklıktadır. Ulaşımı ise asfaltlı yolu ile rahat ve kolaydır.

Alanya seyir terasından Alanya’yı kuş bakışı doğusundan batısına ( dinek tünellerine ) kadar olan her yeri görebilirsiniz.  Alanya’yı bu kadar net gündüz gözü ile görebilmenin yanında geceleri de Alanya’nın eşsiz güzelliğini özellikle de yaz aylarında şehrin her köşesinde parıl parıl parıldayan kalenin aydınlatmalarından tutunda tersanenin ihtişamlı görüntüsünü görebilir, İskele civarındaki disko ve barların ışıklarını seyredip çayınızı yudumlayabilirsiniz.

O kadar gezip görmek için Alanya’ya gelip Alanya Seyir Terasını ziyaret etmemek üzücü olur. Gezinize mutlaka ama mutlaka Seyir terasını eklemeyi unutmayın. Her turizm şehrinin boğucu sıcaklığında bu tarz ferah ve güzel manzarası olan bir yer yoktur diyebiliriz.

Alanya seyir terasına piknik malzemelerinizle gelmediyseniz ve şöyle bir çay içip dinlenecekseniz hemen yolun üstünde çay bahçesi ve kafeterya mevcuttur.

O sıcak yaz aylarında serinlemek için ideal bir yerdir.  Sakindir, sizi rahatsız edecek fazla insan olmaz. Alanya belediyesi tarafından yapılan bu yer de rahatlıkla piknik yapabilmek için tahtadan ve demirden oturaklar ve masalar vardır.

Alanya Belediyesi, Seyir Terasında görkemli bir şehir tabelası yapmıştır. Bu kocaman ALANYA yazısının önünde resimler çekilebilirsiniz.

Alanya Seyir Terası’nın 10 kilometre ilerisinde Dere Köyü’ne gidebilir. Böylelikle Alanya’nın bir köyünü ziyaret etmiş olabilirsiniz. Köyün hemen yukarı tarafında Gedevet yaylası dediğimiz Dere Köyü’nden biraz daha yüksek bölgede bir yerleşim yeri vardır.

Buraya şişenizi götürebilir 9 oluk isminde ki serin ve berrak temiz suyunu şişelerinize doldurup gönül rahatlığıyla içebilirsiniz.


Alanya Seyir Terası Resimleri

Alanya Seyir Terası Videoları


Alanya Seyir Terasına Nasıl Gidilir ? Nerede ?